Anlegget
TMJKs nye anlegg
TMJK er i gang med sitt nye, flotte anlegg, og mye arbeid har blitt gjort på planleggingssiden. En enkel presentasjon av de viktigste planene kommer under. Etterhvert vil vi bygge ut disse sidene med tegninger, planer, historie og mer. Følg med!
Utgangspunktet var et sterkt ønske om mer realistisk trafikkspill. Det gamle anlegget dugde ikke til dette, og det ble besluttet revet høsten 2006. Rivingen tok til like etter messa vinteren 2007, og ca. 1. april 2007 begynte byggingen av det nye anlegget. 1. april er årsdagen for anlegget vårt, og vi har planer om en årlig markering rundt denen datoen.
Første oppgave var oppretting av de svært skjeve ytterveggene i rommene. Stendervegger av 36×68 mm ble bygget og boltet til vegg rundt påsken 2007. Skillevegger på utstikkerne ble også bygget som stendervegger.
For å få skikk på himlingen (den er pusset, med svært porøs puss …) bestemte vi oss for å senke denne over anlegget. Et møysommelig arbeid med himling ble utført høsten og vinteren 2007/08. Mye jobb, men flott ble det! Les mer i bloggen, f.eks her.
Ramverk bygges i faser og fase 1 ble påbegynt høsten 2007. Se mer om dette bl.a i dette blogginnlegget. Bloggen beskriver byggingen i stadige oppdateringer.
Planene
Den siste idéskissen før uttegning, fra januar 2007:
Kart
Byggetid for de ulike strekningene:
En skjematisk plan kan se sånn ut:
“Undredalbanen” er siden nedlagt helt – den bygger vi ikke!
Planene er under stadig utvikling. Slik så de ut i mars 2009 (De er ennå ikke tegnet ordentlig ut over det hele, Røkkvik og Rivesund er ikke ferdig planlagt i det hele tatt, f.eks):
Nivå 1:
Nivå 2:
PDF:
Plan nivå 1 mars 2009
Plan nivå 2 mars 2009
Undredal i detalj:
Følg med i bloggen, der kommer det oppdateringer stadig vekk!





